• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Parking przy Kelles-Krauza do remontu

11 czerwca 2019

Urząd Miejski ogłasza przetarg na przebudowę parkingu przy ul. Kelles-Krauza. Na oferty czeka do 27 czerwca.

 

m_f31a4744 (Kopiowanie)

 

Wielopoziomowy parking przy ulicy Kelles- Krauza zostanie przebudowany. Będzie jednocześnie dostosowany do funkcji „Parkuj i Jedź”. To kolejna inwestycja realizowana w ramach tzw. projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac.

– Po remoncie, parking będzie jednym z istotnych elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy włączyć go do Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym zwiększy się liczba miejsc na granicy ścisłego centrum miasta. Będzie można zostawić tam samochód i dalej przemieszczać się np. autobusami komunikacji miejskiej, pieszo lub wypożyczyć rower miejski – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 27 czerwca. Wykonawca będzie miał na przeprowadzenie prac remontowych 4 miesiące.

Przypomnijmy, że w ramach projektu multimodalnego została już podpisana umowa na zakup 10 elektrycznych autobusów. Rozstrzygnięto także przetarg na dostawę nowych wiat przystankowych. W toku są natomiast postępowania dotyczące budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Jacka Kuronia, Przytyckiej i Wapiennej oraz Żółkiewskiego. Wkrótce zostaną także rozstrzygnięte przetargi na rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i zakup biletomatów.

kat/UM

Tags

Dodaj komentarz