• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

25-latek stanie przed sądem. Był pijany i pod wpływem środków psychotropowych. Zginęła 39-letnia kobieta

20 maja 2019

25-letni Hubert K. odpowie za spowodowanie pod wpływem alkoholu środków MDMA oraz ecstasy śmiertelnego wypadku. Zginęła w nim 39-letnia kobieta. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

akta-2

 

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 października 2018 roku w miejscowości Kolonia Zameczek (gmina Przytyk). – Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu zarzuca Hubertowi K. umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem marki BMW w stanie nietrzeźwości (1,26 g/l alkoholu we krwi) i pod wpływem środków psychotropowych (MDMA, ecstazy), nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do najechania na tył jadącego w tym samym kierunku nissana micra, w następstwie czego kierująca tym autem 39-letnia Aleksandra K. doznała ciężkich obrażeń m. in. w postaci rozerwania więzadeł szczytowo-potylicznych z oderwaniem czaszki od kręgosłupa skutkujących jej zgonem na miejscu zdarzenia, zaś pasażer tego pojazdu Marcin W. doznał urazu kręgosłupa w okolicy szyjnej i piersiowej oraz stłuczenia mózgu skutkujących naruszeniem czynności narządów jego ciała na okres powyżej siedmiu dni – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Jak zaznacza, za czyny zarzucone oskarżonemu, tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz po użyciu środków psychotropowych  oraz spowodowanie w takim stanie wypadku drogowego  grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags

Dodaj komentarz