Aby nikt nie był w święta sam. Społecznicy dotrą do domów radomian

7 grudnia 2021

Mobilna wigilia – taki charakter będzie miała w tym roku akcja wsparcia samotnych mieszkańców przez dwie radomskie organizacje społeczne: Fundację Dobry Duszek i Fundację Chrześcijańską “Droga Życia”. Łączą one siły, aby nikt w tym roku nie został sam na Święta Bożego Narodzenia.

 

W poprzednich latach organizowano wigilię dla samotnych w "Budowlance" (fot. archiwum)

 

“Mobilne Boże Narodzenie dla Samotnych w Radomiu” - tak nazywa się tegoroczna akcja, w ramach której obie fundacje proponują osobom samotnym wspólne świętowanie. Mieszkańcy Radomia, którzy będą spędzać święta samotnie mogą zaprosić do siebie wolontariusza i otrzymać bożonarodzeniową paczkę. Wystarczy do 20 grudnia zadzwonić pod numer 690 240 532. Telefon jest czynny w godzinach od 9 do 17.

- Od kilku lat wspieramy samotnych organizując Wielkanoc i Wigilię. W tym roku szczególnie chcemy zatrzymać się i podzielić naszym czasem, otworzyć nasze serca dla drugiego człowieka. Nie oceniać nikogo, ale mieć otwarte oczy i serce - opowiada o akcji Nikola Ciesielska, przedstawicielka Fundacji Chrześcijańskiej “Droga życia”. - Wiemy jednak, że nie poradzimy sobie bez wsparcia radomian, dlatego gorąco pragniemy zachęcić do zaangażowania się w naszą świąteczną akcję poprzez udział w wolontariacie lub udział w zbiórce słodyczy i kosmetyków na rzecz osób samotnych - dodaje.

Wolontariusze mogą zgłaszać się do udziału w akcji do 17 grudnia, telefonując pod numer 608 487 904 lub przez formularz na stronie www.fundacjadrogazycia.pl/wolontariat/. Produkty, które później trafią do osób samotnych można zostawiać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 w sklepie socjalnym przy ul. Warzywnej 23 B w Radomiu.

- Chcemy, aby Święta Bożego Narodzenia w tym roku były wyjątkowe dla wszystkich. Życie pisze różne scenariusze. Widzimy to codziennie w naszej pracy w Fundacji. Nikt jednak nie powinien spędzać Świąt Bożego Narodzenia samotnie. Dlatego też razem z Fundacją Chrześcijańską “Droga Życia”, zdecydowaliśmy się wspólnymi siłami dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących i podzielić się czymś nie tylko dla ciała, ale i dla duszy, aby nasze spotkanie rozradowało osoby, do których dotrzemy i pozwoliło im poczuć atmosferę tych świąt Bożego Narodzenia” - mówi Małgorzata Patynowska, założycielka i członek Zarządu Fundacji Dobry Duszek.

Inicjatywa jest współfinansowana przez miasto. - Od samego początku wspieramy inicjatywy fundacji skierowane do osób samotnych. Tak było w przypadku spotkań wigilijnych. Tak jest też teraz, gdy z uwagi na pandemię akcja musiała zmienić swoją formułę. Chcemy, by do potrzebujących dotarli wolontariusze z paczkami, i aby osoby samotne mogły w Wigilię z kimś porozmawiać i złożyć sobie świąteczne życzenia - wyjaśnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Źródło: UM Radom

Tags