Autobusy wrócą na stałe trasy w środę. Tylko „dziesiątka” pozostanie na tymczasowej

15 października 2021

Dopiero od środy, 20 października – jak już pisaliśmy – autobusy komunikacji miejskiej wrócą na swoje stałe trasy po oddaniu do użytku przebudowanego wiaduktu w ul. Kozienickiej. Ale nie wszystkie, bo „dziesiątka” nadal, aż do odwołania, będzie korzystała z dotychczasowego objazdu. Powodem są prace drogowe na ul. Marii Fołtyn.

 

 

Przywrócone zostaną stałe trasy autobusów miejskich linii 17, 21, 22 i 26:

- linia 17: Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Kozienicka, Fołtyn;

- linia 21: aleja Grzecznarowskiego, aleja Wojska Polskiego, Żółkiewskiego, Kozienicka, Struga, Żwirki i Wigury;

- linia 22: Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Zwolińskiego, Rajec Szlachecki;

- linia 26: Wernera, Kelles-Krauza, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Kozienicka, Rajec Poduchowny.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Os. Gołębiów I 11 i 16 (w obu kierunkach, przy pętli linii 1 i 9); Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 (w obu kierunkach); Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04 (w obu kierunkach).

Autobusy linii 22 jadące w stronę pętli Lasowice będą naprzeciwko Galerii Słonecznej ponownie zatrzymywały się na przystanku Struga / pl. Jagielloński 04 (czyli w okolicach kładki), a nie na Struga / pl. Jagielloński 02 (na początku zatoki).

- Ze względu na prace drogowe prowadzone na ulicy Fołtyn i możliwość obsługi ulicy Holszańskiej wyłącznie od strony ulicy Żółkiewskiego do odwołania zostanie utrzymana dotychczasowa trasa objazdu dla autobusów linii 10, obowiązująca od 1 września - wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Utrzymane zostanie funkcjonowanie przystanków tymczasowych Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 03 i 04 (w obu kierunkach), lecz po przywróceniu stałych tras linii 22 i 26 będą one obowiązywały jedynie dla linii 10.

Na linii 9 wszystkie kursy będą na stałe wykonywane wyłącznie na trasie pomiędzy pętlami Os. Prędocinek i Os. Gołębiów I (w dni wolne od pracy linia 9 nie będzie już wykonywała kursów wariantowych do pętli Gołębiów / Fołtyn).

Ze względu na zmiany tras będą skorygowane rozkłady jazdy linii 17, 21, 22 i 26.

kat

Tags