• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Będą budować drugi odcinek trasy N-S. Przetarg wygrał Strabag

14 sierpnia 2019

Strabag zaprojektuje i wybuduje drugi odcinek trasy N-S. Firma wygrała przetarg na realizację tej inwestycji ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Strabag dostanie za wykonanie prac nieco ponad 26,4 mln zł.

 

Screenshot_2019-08-14 Przetarg na kolejny etap trasy budowy N-S rozstrzygnięty

 

W ramach drugiego etapu budowy trasy ma powstać ponad 1,5-kilometrowy odcinek łączący osiedle Południe z węzłem w ulicy Młodzianowskiej. – Jak ważną inwestycją jest budowa trasy N-S pokazał śródmiejski odcinek. Już teraz widać zmniejszony ruch np. na ulicy 25 Czerwca. Dlatego konsekwentnie realizujemy kolejne etapy. Nowa droga między Czarnoleską a Młodzianowską odciąży ulicę 1905 Roku i Wierzbicką – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Drugi etap budowy trasy N-S ma się zakończyć we wrześniu 2021 roku.

Tymczasem dobiegają końca prace przy realizacji pierwszego etapu inwestycji. Od kilku tygodni trasa jest przejezdna między rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego, natomiast wkrótce będzie też możliwy wjazd i zjazd z wiaduktu w ulicy Słowackiego. – Równolegle rozmawiamy z PKP w sprawie przebiegu trasy N-S na odcinku od Żeromskiego do Żółkiewskiego i mam nadzieję, że ostateczne uzgodnienia będziemy mili już w najbliższych dniach – dodaje Konrad Frysztak.

Cała trasa N-S, która ma łączyć południową i północną część Radomia i odciążyć ruch w centrum miasta będzie miała ponad 5 km długości.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz