• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Biegacze będą walczyć o szablę rotmistrza Witolda Pileckiego

 

_DSC6618

Zdjęcie ilustracyjne

 

Rotm. Witold Pilecki jest patronem „samochodówki”. –  Termin biegu nie jest przypadkowy. W czasie kampanii wrześniowej 1939 roku, dowodzonemu przez rotmistrza plutonowi udało się zniszczyć siedem niemieckich czołgów. Rok później, 19 września 1940 roku Pilecki, działający już w konspiracji, dał się aresztować Niemcom, aby trafić do obozu w Auschwitz, gdzie założył Związek Organizacji Wojskowej. Zdobyte przez niego informacje o obozie koncentracyjnym trafiły na Zachód – przypomina jerzy Stobiecki z ZSS.

„Samochodówka” po raz drugi włączyła się w organizację biegu poświęconego pamięci bohaterskiego rotmistrza. W siedzibie szkoły mieścić będą się szatnie i w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, biuro zawodów. W przypadku korzystnej pogody, biuro zlokalizowane będzie w parku, w pobliżu amfiteatru. Biuro czynne będzie wyłącznie w dniu biegu, od godz. 9. Zmagania najmłodszych rozpoczną się o godz. 11. O godz. 12 do rywalizacji przystąpią panie, które walczyć będą na trasie o długości około 2,5 km. Pół godziny później wystartują panowie. Mężczyźni pobiegną na dystansie około 5 km.

Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane będą w biurze zawodów. Osoby, które startowały w poprzednich zawodach cyklu Grand Prix nie muszą dokonywać ponownego zgłoszenia. Wymagane jest jedynie potwierdzenie udziału. Obowiązują numery startowe z poprzednich biegów.