• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Broadway in Radom”. Przyjdź na warsztaty do Kuźni Artystycznej

17 marca 2019

MOK „Amfiteatr” startuje z kolejną częścią realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”. – Będziemy tworzyć wspólnie z wami pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy! – zapowiadają organizatorzy.

 

Broadwawy-nasza grafika(1)

 

– Jeśli kochasz taniec, śpiewasz, masz poczucie rytmu i uwielbiasz sceniczną ekspresję – zapraszamy 23 marca o godz. 16.30 do Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 na spotkanie organizacyjne i wstępne przesłuchania – zachęca Katarzyna Wiśniewska z MOK „Amfiteatr”.

Zajęcia poprowadzą: aktorzy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Katarzyna Dorosińska i Marek Braun; za szlifowanie strony wokalnej (śpiew, emisja głosu) musicalu odpowiedzialny będzie Piotr Hajduk,  kompozytor, wokalista, aranżer, który swoją karierę rozpoczął w 1990 roku w musicalu „Metro”, występował m.in. na Broadwayu, obecnie związany jest z teatrem Buffo, współpracuje też z teatrami muzycznymi „Roma” i „Komedia”. Piotr Hajduk zajmuje się także wokalnym przygotowaniem dzieci i młodzieży, pracował z rosyjskimi wokalistami przed moskiewską premierą „Metra”; doskonaleniem poczucia rytmu, pracą z ciałem i koordynacją ruchową zajmie się Zuzanna Kupidura, absolwentka rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, abiturientka specjalności choreografia i teoria tańca. Od 2017 roku wykłada na tej samej uczelni. Jej prace artystyczne pokazywane były m.in. w siedzibie NOSPR w Katowicach i na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Związana z Chopin University Dance Company i z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

– Tworząc teatr muzyczny i musicalowy nawiązujemy do tradycji znakomitego teatru musicalowego Teatru Powszechnego w Radomiu za dyrekcji Wojciecha Kępczyńskiego w latach 1991-1998) – przypomina Wiśniewska.

Pierwsze zajęcia już 24 marca w godz. 10-14, również w Kuźni Artystycznej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w cyklu wiosennym i jesiennym w soboty w godz. 16.30-18.30 i niedziele w godz. 10-14.

Również jesienią wystartuje kolejna część „Kuźni talentów…” – teatr radiowy. Warsztaty poprowadzą znani m.in. z Teatru Polskiego Radia reżyserzy i realizatorzy pracujący m.in. nad kultowymi słuchowiskami „W Jezioranach” czy „Matysiakowie”.  – Radiową część warsztatów realizować będziemy w naszej nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej i stworzonej m.in. na takie okazje Pracowni Nowych Mediów – zapowiada Katarzyna Wiśniewska.

Fot. Materiały prasowe/MOK „Amfiteatr”

 

Tags

Dodaj komentarz