• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa alei Wojska Polskiego. Jedna nitka gotowa w połowie roku?

8 lutego 2019

Zaawansowane prace trwają na całej długości modernizowanej alei Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się przy budowie nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz przy kanalizacji deszczowej. – Jedną nitkę jezdni będziemy chcieli oddać do użytku już w połowie roku i przywrócić na niej ruch – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

 

Remont-Wojska-Polskiego-27

 

Obecnie trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji. Prowadzone są one etapami na prawie całej długości alei . Gdzieniegdzie wymaga to czasowego zwężania jezdni, dlatego ruchem steruje w takich miejscach tymczasowa sygnalizacja świetlna. Wykonywane są kanały technologiczne na różne instalacje podziemne, trwa także montaż instalacji elektrycznej. Intensywne roboty, bez żadnej dłuższej zimowej przerwy, są prowadzone przy budowie nowego wiaduktu nad torami kolejowymi do Dęblina. Powstają obecnie betonowe przyczółki, na których docelowo ma opierać się konstrukcja głównego pomostu. Przyczółek południowy jest już praktycznie gotowy, prace trwają teraz po północnej stronie torów. – Jedną nitkę będziemy chcieli oddać do użytku już w połowie roku i przywrócić na niej ruch – zapowiada wiceprezydent Frysztak.

Zakończyła się już wycinka większości drzew kolidujących z przyszłymi jezdniami i większym rondem Popiełuszki. Tego typu prace będą jeszcze konieczne w najbliższym czasie wzdłuż części ul. Zwolińskiego. Wykonawca robót przystąpi wkrótce do wyburzania dwóch budynków – przy skrzyżowaniach z Ogrodniczą i Lubelską.

Po przebudowie cała  Wojska Polskiego będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a przy skrzyżowaniach będą też dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających. Tak samo ma wyglądać ul. Zwolińskiego, czyli wylotówka w kierunku Lublina i fragment ul. Żółkiewskiego od ul. Holszańskiej do ronda Popiełuszki. Wszystkie drogi będą miały podobną szerokość jak pozostała część ul. Żółkiewskiego, a rondo Popiełuszki będzie powiększone do rozmiarów ronda Narodowych Sił Zbrojnych. – Dodatkowo będziemy chcieli wybudować nowy odcinek drogi, który pozwoli ominąć rondo i usprawni ruch dla jadących od strony Kozienic i chcących skręcać w Żółkiewskiego. Przygotowujemy już stosowne dokumenty i mam nadzieję, że wraz z terminem zakończenia całej inwestycji, oddamy do użytku także ten fragment – uważa Konrad Frysztak.

Wykonawcą przebudowy alei Wojska Polskiego, ronda Popiełuszki, ul. Zwolińskiego i odcinka ul. Żółkiewskiego jest konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi. Koszt trzyletniego zadania to około 137,5 mln zł, z czego 93 mln to dotacja z budżetu państwa. Prace mają trwać do 30 września 2020 roku.

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz