• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa Centrum Rehabilitacji może się zaczynać. Umowa podpisana

19 października 2018

Umowa z wykonawcą Centrum Rehabilitacji – konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo – które powstanie przy miejskim szpitalu, podpisana. Inwestycja będzie kosztować ponad 45,5 mln. Prace są rozłożone na lata i mają się zakończyć w 2020 roku.

 

Umowę podpisano dzisiaj w szpitalu (fot. UM Radom)

Umowę podpisano dzisiaj w szpitalu (fot. UM Radom)

 

Pieniądze na budowę pochodzą z budżetu gminy, ale miasto zapowiada, ze będzie zabiegać o środki zewnętrzne.

– To realizacja pierwszego punktu Paktu dla zdrowia, który podpisałem kilka dni temu. Czekaliśmy na ten moment wiele lat, ale udało się – mówił  prezydent Radosław Witkowski. Przypomniał, że podczas przyjmowania budżetu radni deklarowali, że będą zabiegać o wsparcie inwestycji z budżetu państwa.

Centrum Rehabilitacji będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany. Nowe, sześciopiętrowe skrzydło powstanie w miejscu, w którym obecnie stoi budynek techniczno-gospodarczy. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przebudować istniejący budynek, wybudować nowy oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt. W Centrum Rehabilitacji znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także zakład rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne.

– Zakres inwestycji obejmuje także zagospodarowanie terenów wokół. Planowana jest  budowa terenu rekreacyjno -rehabilitacyjnego dla pacjentów, a także dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych oraz remont tunelu między Centrum Rehabilitacji a budynkiem szpitala – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

kat

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz