• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budżet Obywatelski 2020. Duże zainteresowanie radomian głosowaniem

22 lipca 2019

Ponad 15 tys. radomian, z czego ponad 11 tysięcy przez internet zagłosowano na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie zostało zakończone. Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 18 sierpnia.

 

Screenshot_2019-07-22 Budżet Obywatelski głosowanie zakończone

 

– Bardzo się cieszymy z tak wysokiej frekwencji, bo do podziału jest duża kwota i im większe zainteresowanie mieszkańców tym lepiej – podkreśla dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Głosowanie trwało od 5 lipca. Radomianie mogli wybierać spośród ponad 150 projektów. Głosy można było oddawać przez internet, a także w pięciu stacjonarnych oraz mobilnych punktach, które codziennie pojawiały się w różnych częściach miasta. Najwięcej było ich w czasie ostatniego weekendu. Do głosowania zachęcali m.in. prezydent i jego zastępcy oraz sportowcy i artyści. – To był prawdziwy festiwal obywatelskiej aktywności. W ten sposób udało się zachęcić kolejne setki osób do udziału w głosowaniu i do tego, aby brać sprawy miasta w swoje ręce – ocenia dyrektor Tyczyński.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone nie później niż 18 sierpnia. Do podziału na zwycięskie projekty będzie w przyszłym roku kwota 5,8 mln zł.

kat

Źródło: UM Radom

Dodaj komentarz