• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bum Bum Orkestar, czyli karnawał w bałkańskim stylu przy Parkowej

1 lutego 2019

Karnawał w pełni. Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na związane z tym okresem szaleństwa. W sobotę, 2 lutego, będzie to koncert i zabawa taneczna w bałkańskim stylu. Początek imprezy o godz. 20 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

 

 

blkanska

Fot. Bum Bum Orkestar/Facebook

 

Na Bałkanach tańczą wszyscy, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, status społeczny. Tańczą z okazji świąt, festynów, koncertów i… bez okazji. Tańczą w kole (taniec kolo albo oro) i korowodach, zatem nie trzeba się przejmować,  jeśli nie ma się pary, a zapamiętywanie kroków nie jest naszą mocną stroną. – Jeśli chcecie beztrosko się wyszaleć w karnawale, dać upust nieskrępowanej radości, zapraszamy! Zabawa do północy – zachęca Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

Bum Bum Orkestar to polska formacja założona w 2014 roku. Zespół wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że Bum Bum Orkestar  na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki! Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to, co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.

Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką, jaką i w jaki sposób wykonuje. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali.

Członkowie: Oliwier Andruszczenko – klarnet; Piotr Krukowski – trąbka; Piotr Janiec – tuba; Mateusz Wachowiak – akordeon; Mateusz Sieradzan – tapan.

Po koncercie Bum Bum Orkestar na parkiet zaprosi DJ EMPE, który na co dzień prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Specjalnie dla radomian szykuje selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty.

Bilety: w przedsprzedaży pojedyncze 30 zł, dla pary – 50 zł, w dniu koncertu odpowiednio – 35 zł i 55 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz