• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Był „plastykiem” będzie przedszkolem. Buydynek przy Kilińskiego do remontu

21 kwietnia 2017

Budynek jest mocno zniszczony, ale po remoncie znajdzie się w nim 250 nowych miejsc dla przedszkolaków. Dzisiaj podpisana została umowa na adaptację budynku dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego na placówkę dla najmłodszych.

 

To będą wymagające roboty

To będą wymagające roboty

 

Adaptacja budynku przy ulicy Kilińskiego, w którym znajdzie się filia Publicznego Przedszkola nr 4, to jedna z inwestycji zaplanowanych przez miasto z myślą o młodych rodzinach. – Jest to jeden z elementów programu „Radom dla młodych”. Na różne sposoby staramy się zachęcać młode rodziny do wiązania swojej przyszłości z naszym miastem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla nich dostępność miejsc w przedszkolach. Wiemy jednocześnie, że najbardziej potrzebne są miejsca w centrum miasta. Dlatego zdecydowałem o adaptacji tego budynku. Jestem przekonany, że będzie on dobrze służył najmłodszym mieszkańcom Radomia – mówi prezydent Radosław Witkowski.Przebudową budynku przy ul. Kilińskiego zajmie się Zakład Remontowo Budowlany Marian Wencel, który w przetargu zaproponował cenę 6 mln 450 tys. zł. Firma będzie miała czas na wykonanie prac do końca czerwca przyszłego roku.

– Ta inwestycja to także element rewitalizacji śródmieścia – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak. Zaznacza, że w obiekcie planowane są szerokie i wymagające prace. – Cieszę się, że przetarg wygrała firma, która ma doświadczenie w prowadzeniu robót budowlanych w obiektach wpisanych do ewidencji zabytków lub znajdujących się w strefie konserwatorskiej – dodaje wiceprezydent.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje przebudowę trzykondygnacyjnego budynku frontowego oraz dwukondygnacyjnych oficyn, w tym wyburzenia ścian nośnych i działowych, wymianę części stropów, wykonanie nowych pionów wentylacyjnych, przebudowę schodów, podbicie części fundamentów i pogłębienie piwnic, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi i okien, docieplenie elewacji oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 2 tys. m kw. Powstanie 10 sal dla dzieci, zaplecze sanitarne i kuchenne. Na zewnątrz zostaną natomiast urządzone dwa place zabaw.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz