• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Całą ekspresową „siódemką” z Radomia do Kielc pojedziemy w 2020 roku. Umowa podpisana

11 października 2017

Za niecałe trzy lata pojedziemy ekspresową „siódemką” na całej trasie z Radomia do Kielc. Dzisiaj podpisano umowę na budowę drogi na odcinku granica województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego – Skarżysko-Kamienna. Inwestycję zrealizuje Budimex.

 

W czerwcu oddano do użytku odcinek od zachodniej obwodnicy Radomia do granicy województwa świetokrzyskiego

W czerwcu oddano do użytku odcinek od zachodniej obwodnicy Radomia do granicy województwa świętokrzyskiego

 

– Nowy odcinek o długości 7,6 km połączy wybudowany w tym roku fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki inwestycji, droga nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości prawie 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej.  Nowa droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA.

Odcinek „siódemki” będzie miał dwie jezdnie po dwa, a docelowo po trzy pasy ruchu. Powstaną dwa węzły: Skarżysko Kamienna Północi i Skarżysko Kamienna Zachód. Wybudowane zostaną dwa mosty, sześć wiaduktów drogowych (pięć w ciągu S7 i jeden nad S7) plus dwa przejścia dla zwierząt średnich (dwa wiadukty w ciągu S7), pięć przejść dla zwierząt małych (przepusty), trzy ściany oporowe, cztery mury oporowe.

Roboty będą kosztować prawie 300 mln zł, rozpoczną się jeszcze w październiku, a zakończą w maju 2020 roku.

kat, bdb

 

Tags

Dodaj komentarz