• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca do udziału w 10 programach

26 stycznia 2017

Trwa rekrutacja do programów fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, która od ponad 20 lat pomaga polskim szkołom lepiej uczyć. W tym semestrze znaleźć można 10 różnych propozycji m.in. z zakresu edukacji globalnej, obywatelskiej, kulturalnej, wczesnoszkolnej.

 

041213szkola

 

 

Propozycje CEO są skierowane zarówno dla dyrekcji, nauczycieli przedmiotowych, jak i dla uczniów. – Z naszego wsparcia co roku korzysta około 5 tys. szkół, którym zależy na tym, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej, ciekawiej i skuteczniej, a praca nauczycieli była przyjemniejsza i efektywniejsza – podkreśla Jacek Strzemieczny, prezes CEO.

Część programów nastawiona jest na kompleksowy rozwój szkół i kadry pedagogicznej. Obecnie można się zgłosić na studia podyplomowe liderów oświaty, warsztaty dla rad pedagogicznych, szkolenia z klasą.

W tym semestrze można się zgłaszać m.in. do bezpłatnych programów: Filmoteka Szkolna. Akcja – przygotowuje do pracy z filmem na lekcjach różnych przedmiotów; Młody Obywatel – angażuje młodzież do działania na rzecz najbliższej okolicy;; Rozmawiajmy o uchodźcach – zachęca do merytorycznej dyskusji z poszanowaniem różnych opinii; Solidarna Szkoła – włącza całą społeczność szkolną w edukację solidarnościową; Europejski Uniwersytet Latający -pomaga dostrzec wpływ Unii Europejskiej na nasze codzienne życie; Cyfrowa Akademia, – umożliwia korzystanie z e-kursów z matematyki przygotowujących do matury.

Szczegółowe informacje są dostępne na www.ceo.org.pl/rekrutacja.

kat

Tags

Dodaj komentarz