• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Cykl „Polski Jazz 360°”. W Kawiarni Artystycznej zagra Jerzy Małek Quintet

14 listopada 2018

W piątek, 16 listopada, o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej MOK „Amfiteatr” odbędzie się druga odsłona cyklu „Polski Jazz 360°”. Gościem będzie Jerzy Małek Quintet z projektem Black Sheep. Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, po 30 zł w dniu koncertu.

 

Jerzy Małek (Fot. Materiały prasowe/MOK "Amfiteatr")

Jerzy Małek (Fot. Materiały prasowe/MOK „Amfiteatr”)

 

„Black Sheep” to autorski projekt trębacza i kompozytora Jerzego Małka. Zespół prezentuje muzykę, która jest fuzją wielu stylów muzycznych, połączonych ze sobą nieposkromioną jazzową improwizacją. W skład zespołu, obok lidera, wchodzą utytułowani polscy muzycy jazzowi mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami polskiego i światowego jazzu: saksofonista Radek Nowicki, pianista Michał Szkil, basista Krzysztof Pacan oraz perkusista Dawid Fortuna. Zespół zapowiada premierę płyty „Black Sheep” na jesień 2018 roku. Podczas koncertu będziemy mogli przedpremierowo posłuchać tego materiału.

W warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której cechą charakterystyczną jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich elementami, które wprawne ucho rozpozna po chwili. Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje, że muzyka, pomimo swego wysublimowania staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy. I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, balansująca pomiędzy jazzem, hip popem oraz rockiem alternatywnym spaja cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

– Projekt Black Sheep” wyznacza nowy kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych. Pozwala porzucić dotychczasowe uwarunkowania i podążyć po raz kolejny w nieznanym kierunku – mówi Jerzy Małek.

Jerzy Małek Quintet zagra w składzie: Jerzy Małek – trąbka, Radek Nowicki – saksofon, Grzegorz Ziółek – fortepian, Max Mucha – kontrabas,Sebastian Frankiewicz – perkusja

Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, po 30 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Tags

Dodaj komentarz