• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czysta woda w zalewie na Borkach w wakacje. Remont dobiega końca

28 lutego 2021

Główne roboty budowlane przy zalewie i stawach kolmatacyjnych są praktycznie zakończone. będzie zatem czysta woda, wyremontowane pomosty i nowy ciąg pieszo-rowerowy. Do wykonania są jeszcze prace konserwacyjne. W wodzie na Borkach będziemy mogli się kąpać w wakacje.

.

 

Jak informuje prezydent Radosław Witkowski,  nadzór przyrodniczy nie stwierdził negatywnego wpływu prowadzonych prac na środowisko. - Do wykonania są jeszcze prace konserwacyjne, w tym wywiezienie ze zbiornika warstwy ziemi po wykonanym koszeniu. W najbliższym czasie będą też prowadzone prace porządkowe i instalacyjne, w tym np. montaż barierek, napowietrzaczy i fontann czy podłączenie elektrowni wiatrowej - wyjaśnia prezydent.

Równolegle swoje prace zaczęła już firma, która ma odnowić pomosty, a w najbliższych dniach będzie ogłoszony przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego wokół zalewu. - Tak jak zapowiadałem, wiosną rozpocznie się napełnianie zbiornika wodą i jestem przekonany, że już w te wakacje będzie to atrakcyjne miejsce wypoczynku - podkreśla Radosław Witkowski.

kat, bdb

Fot. Łukasz Wójcik UM Radom

Tags