• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dlaczego Radom nazywano miastem rowerowym? Dowiesz się na kolejnym retrospotkaniu

11 marca 2019

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu „Radom. Retrospekcja” zapraszają we wtorek, 12 marca, o godz. 18 na 15. Retrospotkanie, które poświęcone będzie rowerowej historii Radomia.

 

H3

 

Z początkiem marca oficjalnie rozpoczyna się sezon rowerowy w mieście. Co prawda są tacy, którzy z roweru nie zsiadają przez całą zimę oraz tacy, którzy jednoślad wyciągają z garażu dopiero w maju – ale w Resursie sezon rowerowy A.D. 2019 zostanie zainaugurowany 12 marca. Początek będzie w stylu retro: nastąpi zaprezentowanie rowerowej historii Radomia. Ciekawe fakty z tego fragmentu dziejów miasta, które zapisali miłośnicy cyklizmu, przedstawi jeden z największych radomski miłośników jednośladów Łukasz Wykrota.

Dlaczego Radom nazywano dawniej miastem rowerowym? Co wspólnego z kolarstwem miała pierwsza miss Radomia? Dlaczego największa w II Rzeczypospolitej produkcja rowerów odbywała się w naszym mieście? Te i wiele innych rowerowych ciekawostek barwnie przedstawi prezes Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”. Nie zabraknie też prezentacji wybranych zabytkowych rowerów ze zbiorów jedynego w Polsce Mobilnego Muzeum Rowerów w Radomiu.

Wstęp wolny.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz