• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dzień Zrównoważonego Transportu. Oni wybrali rolki

21 września 2018

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy, dzisiaj, 21 września, w godz. około 19.30-21 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i zakłócenia w kursowaniu autobusów w Śródmieściu oraz północnej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przejazd grupy rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów – od około 60 do 150 uczestników) odbędzie się z placu Corazziego ulicami Żeromskiego, 25 Czerwca, Waryńskiego, Traugutta, Narutowicza, Podwalną, Wałową, Malczewskiego, Wernera, Szarych Szeregów, 11 Listopada, Warszawską, Lutosławskiego, łącznikiem do Akademickiej, Akademicką, Chrobrego, Mieszka I, Brzustowską, Energetyków, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Grzybowską, Katowicką, Wodną, 25 Czerwca, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego i Żeromskiego – do placu Corazziego. Nadzór zapewnią policjanci i służba porządkowa organizatora imprezy.

W przejeździe mogą brać udział także rowerzyści, ale ze względów bezpieczeństwa mogą oni jechać za rolkarzami. Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy jezdni w jednym kierunku) oraz opóźnienia autobusów wszystkich linii oprócz 25.

Impreza jest organizowana przez stowarzyszenie Zarolkujemy Radom we współpracy z MZDiK w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności i o stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających przejazd.

 

Tags

Dodaj komentarz