• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dzisiaj znowu radomianie będą protestować w obronie sądów

24 lipca 2017

Kolejny „Łańcuch światła” w obronie wolności sądów odbędzie się dzisiaj (24 lipca) o godz. 21 przed Sadem Okręgowym. W tern sposób radomianie dołączają do protestów, które od prawie tygodnia przetaczają się przez całą Polskę.

 

W miniony czwartek przed sądem protestowało kilkaset osób

W miniony czwartek przed sądem protestowało kilkaset osób

 

Tym razem na manifestację zaprasza radomski KOD, na stronie którego czytamy: „Ostatnie wydarzenia i to, co serwuje nam „partia rządząca” zmusza nas do protestów i stanowczego powiedzenia NIE dla „dobrej zmiany”, która cofa nas o kilkadziesiąt lat do czasów PRL-u.
Teraz jest ten czas kiedy musimy być razem, bez względu na zapatrywania polityczne i przynależność organizacyjną czy partyjną.

Obrażano nas, wyzywano, okazywano nam pogardę, a czasami chcieli nas bić. Nie jesteśmy „gorszym sortem” – jesteśmy normalnymi ludźmi którzy chcą żyć w wolnym kraju! Nie bronimy żadnych „układów”, które uroił sobie Kaczyński, człowiek który nie zna normalnego, realnego życia. On ludzi po prostu nienawidzi”.

Członkowie KOD przekonują, że jeśli prezydent Andrzej Duda nie zawetuje trzech ustaw dotyczących sądownictwa, „nikt z nas nie będzie bezpieczny. Nie będziemy mieli bezpieczeństwa prawnego, bo sędzia, czy prokurator nie będzie niezależny!” – zapewniają.

„Nadszedł czas, aby każdy z nas zaprotestował – bądźmy razem!’ – apelują organizatorzy.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz