• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Echo Polska Properties kupi CH M1 w Radomiu. Transakcja do połowy 2019 roku

6 grudnia 2017

Spółka Echo Polska Properties przejmie 12 centrów handlowych w Polsce, w tym M1 w Radomiu. Transakcja jest warta 692 mln euro. Podzielono ją na trzy etapy, a finał przewidziany jest za trzy lata. Radomski market dołączy do nowego właściciela do polowy 2019 roku.

 

 

centrum-handlowe-m1-radom-fot7

 

– Przejmowane centra handlowe M1 to 12 dużych obiektów o łącznej powierzchni najmu 446,5 tys. m kw. Znajduje się w nich 620 sklepów – podaje portal businessinsider.com.pl.

Echo Polska Properties zwraca uwagę, że pozyskane nieruchomości usytuowane są w gęsto zaludnionych regionach kraju. Obiekty są w pełni wynajęte, a ich ofertę uzupełniają także sklepy spożywcze. Wśród najemców są m.in. hipermarkety Auchan, a także różne krajowe i międzynarodowe marki.

Ze względu na swoją wielkość transakcja została podzielona na trzy etapy. Radomskie M1, razem z centrami w Bytomiu, Częstochowie, w Kielcach, Olsztynie i Opolu dołączy do spółki Echo Polska Properties do czerwca 2019 roku.

Echo Polska Properties jest holenderską spółką notowaną na dwóch giełdach. Inwestuje w sektorze nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Jej portfel obiektów obecnie obejmuje 14 obiektów handlowych, sześć biurowych i dwie inwestycje o mieszanym przeznaczeniu.

kat

Fot. galeriehandlowe.pl (Krystyna Blatkiewicz)

Tags

Dodaj komentarz