• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

El’Brzeszczoteros i chór ewangelicki zaśpiewają kolędy świata

2 stycznia 2019

W niedzielę, 6 stycznia, o godz.16 w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Reja odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu: El’Brzeszczoteros i Chóru Ewangelickiego im. Oskara Kolberga z Radomia. W programie kolędy świata w różnych odsłonach aranżacyjnych.

 

090415ewangelicki

Koncert odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Reja

 

El’Brzeszczoteros to grupa przyjaciół od lat związanych z muzyką, wokalistką jest Olga Nawara. Możemy usłyszeć ich na Apelach Młodych w Radomiu, wielu koncertach w ciągu roku, czy też usłyszeć w radomskiej katedrze na mszach akademickich w każdą niedziele o godz. 20. W swoim dorobku ma dwie płyty z kolędami w pięknych, niebanalnych aranżacjach.

Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga powstał we wrześniu 2004 roku przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu. Jego założycielką i dyrygentką jest diakon Katarzyna Rudkowska. Początkowo chór działał w obrębie parafii i kościoła. W ciągu kilku lat chór powiększył swą liczebność. Początkowo śpiewało w nim sześć osób. Obecnie liczy dwudziestu ośmiu chórzystów. W ciągu kilku ostatnich lat stał się też zespołem ekumenicznym zrzeszającym członków pięciu różnych kościołów chrześcijańskich z terenu Radomia i okolic. Obecnie regularnie koncertuje nie tylko na terenie parafii. Występował kilkakrotnie dla pacjentów szpitali, dla Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane, w radomskim Areszcie Śledczym, w domach pomocy społecznej i ośrodkach kultury.

 

Tags

Dodaj komentarz