• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Elżbieta Pomaska: Seniorzy również mogą być kreatywni

15 maja 2018

Aktywizacja poprzez inicjatywę – to cel jaki stawia przed sobą Elżbieta Pomaska, pełnomocnik prezydenta Radomia ds. polityki senioralnej. Wieloletniej działaczce organizacji pozarządowych powierzył tę funkcję Radosław Witkowski.

 

Elżbieta Pomaska

Elżbieta Pomaska

 

Elżbieta Pomaska zapowiada, że będzie chciała realizować w Radomiu projekty odwołujące się do aktywności samych seniorów. – Nie chodzi o to, by organizować im miejsca pobytu i zagospodarowywać im czas. Ważne jest stworzenie warunków do przejmowania inicjatywy i zmiany nastawienia wobec samych siebie. Trzeba pobudzić i zainspirować osoby starsze do kreatywności i wzięcia swojego życia we własne ręce – podkreśla Elżbieta Pomaska. Zapowiada, że jako pełnomocnik prezydenta w pierwszej kolejności będzie chciała spotkać się z członkami działających w mieście klubów seniora. Chce też współpracować z opiekunami osób starszych i pracownikami socjalnymi.

– Nowoczesne miasto musi być otwarte na potrzeby wszystkich mieszkańców, w tym także tych najstarszych. M.in. dlatego tworzymy Centrum Aktywności Seniorów. Kolejna decyzja to nawiązanie współpracy z panią Elżbietą Pomaską, która ma duże kompetencje i doświadczenie w tym zakresie. Chcemy być pokazywani w Polsce jako przykład bardzo dobrze prowadzonej polityki senioralnej – wyjaśnia prezydent Witkowski. Przypomina, że Elżbieta Pomaska współpracowała m.in. z Fundacją Polsat. Była pomysłodawczynią, prowadzonej także w Radomiu, akcji „Prosto do Europy”, a także założycielką Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jest wiceprezesem Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych Ashoka Polska oraz ekspertką Fundacji „Porozumienie bez Barier”, która realizuje program Oswajanie Starości.

kat

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz