• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Finał Szlachetnej Paczki. To weekend cudów – zapewniają organizatorzy

9 grudnia 2017

Szlachetna Paczka, czyli taka, płynąca z serca i odpowiadająca na konkretne potrzeby. Finał akcji odbył się dzisiaj, m. in. w Radomiu i w Jedlińsku. Magazyn w Zespole Szkól Ekonomicznych zapełniał się od samego rana.

 

DSC06513

 

– Będziemy mieli tu prawdziwy weekend cudów. Będziemy łączyć bogatych z biednymi – mówi Monika Szczepanik, koordynatorka Szlachetnej Paczki w Radomiu. W samym mieście  skorzysta z takiej pomocy 88 rodzin. – W tym roku najbardziej potrzebna była żywność, potem odzież, a także większe gabaryty jak łóżka, lodówki, pralki, wózki dla dzieci, łóżeczka oraz wózki inwalidzkie – wylicza koordynatorka.

– Pani Mariola mieszka z synem, nie mają podstawowego sprzętu: stołu, mebli kuchennych, pralki, telewizora, a kuchenka jest popsuta, dlatego postanowiliśmy im pomóc – opowiadają darczyńcy. Co znalazło się w ich paczce? – Wszystko: stół, meble, krzesła, kuchenka nowa, pralka jest. I mnóstwo żywności, chemii – proszków do prania, środków czystości, odzieży. Nowe buty, nowe kurki zimowe, nowy czajnik. Nawet płytki zamówiliśmy na ścianę, aby meble efektownie wyglądały – podkreslają. Pomoc to nie tylko dostarczenie sprzętu, ale także siła robocza do zamontowania.

Dlaczego pomagają? – Bo wtedy sami się lepiej czujemy, bo robimy coś dobrego. Ja się do tego przykładałam tak, jak bym sobie miała umeblować mieszkanie. Bo nie każdemu się w życiu poszczęściło. Bo każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji; nie wiadomo jaki scenariusz napisze nam los.

Wzruszają się ci, którzy dają i ci, którzy dostają. – Płaczemy my, płaczą obdarowywani. To niesamowita radość i zaskoczenie, że są tacy ludzie, którzy chcą pomagają i obdarowywać – zapewnia wolontariuszka Kinga Chojnacka, wolontariuszka.  – Wchodzimy, rodzina szczęśliwa, łzy szczęścia i wzruszenia. Dzieci cieszą się z plecaka z prezentów od Świętego Mikołaja – Anna Jastrzębska, wolontariuszka.

k.woj.

Tags

Dodaj komentarz