• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Fosa pełna kultury: Barwa, forma, faktura

1 sierpnia 2019

W palecie barw tegorocznej „Fosy pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” nie mogło zabraknąć… sztuk plastycznych. W weekend, 3 i 4 sierpnia, organizatorzy zaproponują feerię fantastycznych warsztatów, wystawę i koncert.

 

Zespół Kamp!

Zespół Kamp!

 

– Uczestnicy weekendu poświęconego sztukom plastycznym będą mogli na różne sposoby doświadczyć ekspresji plastycznej poprzez udział w różnorodnych warsztatach. Czerpiąc z idei biophillic designu, czyli wykorzystywania zieleni w projektowaniu przestrzeni, warsztatowicze stworzą swój własny las w słoju wraz z Julią Wizowską, twórczynią bloga nanowośmieci.pl. Będzie także okazja do stworzenia własnej tkaniny, bazując na designie jako sztuce użytkowej w codziennym życiu, z wykorzystaniem materiałów recyklingowych – to również z Julią Wizowską – zapowiada Anna Dudziak, opiekunka i reżyserka tego weekendu.

Uczestnicy będą także wspólnie zajmować grafiką warsztatową, tworząc linoryty podczas zajęć z Karoliną Zaborską, absolwentką Wydziału Sztuki radomskiego UTH. Iwona Nabzdyk, członkini Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, zaprosi na warsztaty fotografowania martwej natury. Na zakończenie sobotniego wieczoru – elektro i synthpopowa uczta muzyczna podczas koncertu zespołu Kamp. 3 sierpnia Kamp! po raz pierwszy w Radomiu pojawi się z nowym, energetycznym występem, który już porwał do tańca tłumy na letnich festiwalach.

Kamp! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal.

Niedzielne spotkania ze sztukami plastycznymi rozpoczną się familijnymi zajęciami malowania obrazów przy pomocy światła, z wykorzystaniem możliwości cyfrowego aparatu fotograficznego, zaś w przestrzeni „fosy”, na świeżym powietrzu, goście stworzą abstrakcyjne obrazy inspirowane twórczością Jacksona Pollocka.

Dzieciom i ich rodzicom zostanie również zadedykowany warsztat tworzenia rzeźb kinetycznych, czyli mobili – poprowadzi go Olga Grabiwoda z Instytutu Designu w Kielcach.

 

Program

Sobota
Godz. 16-17.30: Las w słoju – warsztaty z Julią Wizowską z nanowośmieci.pl (zapisy zakończone!).
Godz. 16.30-19.30: Grafika warsztatowa – warsztat linorytu (Kawiarnia Artystyczna).

Godz. 16-22: Animacje dla dzieci z Madagaskarem (sala 23).
Godz. 17.30-19.30: Fotografia martwej natury – warsztat z Iwoną Nabzdyk, Radomskie Towarzystwo Fotograficzne
Godz. 20: Kamp! – koncert.

Niedziela
Godz. 16-20: Tkanina upcyklingowa – warsztat z Julią Wizowską z nanowośmieci.pl.
Godz. 16-17: Lightpainting, czyli malowanie światłem – warsztat fotograficzny z Marią Kosińską (Pod 13).
Godz. 17.10-20: Chlapidła – rodzinny warsztat action painting z Marią Kosińską.
Godz. 17-19: Rzeźba kinetyczna, czyli mobile – rodzinny warsztat z Olgą Grabiwodą z Instytutu Dizajnu w Kielcach (Kawiarnia Artystyczna).

Wstęp wolny.

Fot. materiały prasowe/MOK „Amfiteatr’

Tags

Dodaj komentarz