• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Fotografuje to, co go zachwyca

15 czerwca 2010

Wystawę fotografii Wiesława Warchoła pt. „Wybrane z…” od wczoraj można oglądać w Galerii Helios. Wiesław Warchoł

Wystawa Wiesława Warchoła jest już trzecią, podsumowującą jego twórczość z lat 2003 – 2004. Poprzedziły ją ekspozycje
"Piękna Ukraina – Krym", którą fotografik również pokazywał w Odessie i "Zobaczyć sztukę", na której znalazło się ponad 100 fotografii rzeźby z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Chętnie fotografuje kobiety

Wczoraj w Galerii Kina Helios odbył się wernisaż wystawy, która jest połączeniem pierwszej i drugiej ekspozycji. Dodatkowo Wiesław Warchoł prezentuje zdjęcia pięknych kobiet. To właśnie modelki oraz pejzaże fotografuje najchętniej. A poza nimi – architekturę.

– Wybieram się na plenery międzynarodowe najpierw do Buska Zdroju, a potem do Sandomierza. Chętnie robię zdjęcia architektury takich miast jak Kraków czy Warszawa. Jeśli jestem gdzieś poza Polską, to również staram się pewne rzeczy uwiecznić. Fotografuję wtedy wszystko to, co mnie zachwyca w danej chwili – mówi Wiesław Warchoł.

Wiesław Warchoł artysta fotografik członek Fotoklubu RP Region Radomski, Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski w Kielcach. Urodził się w 1948 r. w Pionkach. Ukończył Politechnikę Świętokrzyską w Radomiu. Jest instruktorem fotografii kat. I, fotografem zawodowym. Na swoim koncie ma ponad 25 indywidualnych wystaw fotograficznych.

(k.woj.)

Dodaj komentarz