Gaudeamus na Politechnice

11 października 2007
Ponad 1500 studentów rozpoczęło naukę na pierwszym roku Politechniki Radomskiej. Uroczysta inauguracja roku akademickiego na największej państwowej uczelni w mieście dzisiaj.  Na uczelni studiuje 12 tys. osób


Na sześciu wydziałach (najnowszy – sztuki, ma zaledwie kilka miesięcy) Politechniki studiuje już ponad 12 tys.osób. Na pierwszy rok przyjęto 1500, wielu znich przyjdzie dziś na swoją pierwszą inaugurację. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 w katedrze mszą św. w intencji środowiska akademickiego. Po niej uczestnicy udadzą się do auli głównej przy ul. Chrobrego. - W programie m.in.: wręczenie odznaczeń i medali, nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz rektora PR, promocje doktorskie. Będzie można wysłuchać również wykładu na temat „Polska w strefie euro – szanse i zagrożenia” - informuje rzecznika PR Lidia Przyborowska.

Uroczystości inauguracyjne zakończy koncert w katedrze „Kształtem miłości piękno pisane”. Podczas koncertu zagrają Robert Grudzień i Georgij Agratina; wykonają swoją autorską muzykę. Teksty będzie recytować jeden z najpopularniejszych aktorów średniego pokolenia Jerzy Zelnik. Podczas koncertu usłyszymy utwory Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida, Edwarda Stachury. Początek o godz. 18.30.