• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Groził w sieci prezydentowi Radomia. Policja będzie wnioskować o areszt

17 stycznia 2019

Mężczyzna, który groził prezydentowi Radomia w internecie i został zatrzymany przez policję w Gdańsku, to 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Trafił do policyjnego aresztu. Policja będzie wnioskować do prokuratury o poparcie wniosku o tymczasowy areszt dla sprawcy.

 

 

Przypomnijmy: we wtorek po południu na jednym z portali społecznościowych mieszkaniec powiatu radomskiego zamieścił zdjęcie pochylonego drzewa przebitego nożem oraz wpis „Witkoski bedziesz nastempny”. Prezydent zgłosił sprawę na policję, a jej wyjaśnianiem zajęli się funkcjonariusze z wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP  i KMP w Radomiu. –  Jeszcze tego samego dnia policjanci byli w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie zabezpieczyli m.in. komputer. Jego samego jednak nie było. Policjanci ustalili, że 35-latek może przebywać na terenie Gdańska, gdzie miał być na kursie zawodowym. Informację tę przekazali do kolegów z wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Gdańsku, którzy ją dalej pilotowali. W środę tuż przed godz. 13 został zatrzymany. Odnaleziono też nóż, który był widoczny na zdjęciu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wieczorem został przewieziony do Radomia – relacjonuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Dzisiaj od rana z mężczyzną dalsze czynności procesowe wykonują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledzczego KMP w Radomiu. – Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Policjanci będą wnioskować do prokuratury o poparcie wniosku o tymczasowy areszt dla 35-latka. Zostanie on przewieziony do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność, za to, co udostępniamy w internecie.  – Przypominamy, że nikt w sieci nie jest anonimowy! Jak widać na przykładzie 35-latka, działamy w każdym przypadku konsekwentnie, a osoby takie ponoszą konsekwencje prawne – zapewniają funkcjonariusze.

kat, bdb

Fot., wideo KWP Radom

 

Tags

Dodaj komentarz