• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Hala sportowa rośnie w oczach. Wykonawca zapewnia, że będzie za miesiąc gotowa (ZDJĘCIA)

15 października 2018

Hala wchodząca w skład Radomskiego Centrum Sportu będzie gotowa w połowie listopada – zapewnia wykonawca, choć stan, w jakim dzisiaj znajduje się obiekt raczej o tym nie świadczy. – Pozostało do wykonania naprawdę niewiele – przekonuje prezes ROSABUD-u.

 

SAM_8068

Budowę RCS odwiedzili radni i dziennikarze. Nie była to wizyta zaplanowana, ale przejazd na plac przy ul. Struga zaproponował podczas dzisiejszej sesji szef klubu radnych PiS Marek Szary, a przewodniczący rady miejskiej zarządził w związku z tym długą przerwę w obradach (temat budowy znalazł się w porządku obrad zwyczajnej sesji samorządu w tej kadencji).

Ci, którzy przyjechali na ul. Struga, miny mieli raczej nietęgie i mocno powątpiewali, czy hala widowiskowo-sportowa rzeczywiście będzie gotowa w zapowiadanym terminie i odbędzie się tu zapowiadana przez miasto gala boksu.

– Wszystkie główne prace już zostały wykonane. Posadzka, którą widzimy na dole jest już docelowa, a parkiet i wykładzina do siatkówki jest złożona i czeka na rozłożenie w dobrych warunkach. Balustrady szklane są montowane. Pozostało szkło, które w ciągu dwóch tygodni powinno być zwiezione i zamontowane – opisuje prezes ROSABUD Roman Saczywko. Podkreśla, że firma montująca krzesełka na widowni ma termin na do 25 października. – A z tempa, które tutaj widzę, sądzę, że się wyrobią – mówi Saczywko.

Elewacja hali ma być skończona do końca października. Wokół powstają także drogi dojazdowe i parking. I one mają być – zdaniem wykonawcy – gotowe w terminie.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz