• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

III Dni Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich. Wykłady i spotkania w Łaźni

14 listopada 2017

W środę, 15 listopada, rozpoczynają się III Dni Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich. Wydarzenia, które odbędą się w Łaźni, zaplanowano aż do piątku, 17 listopada, włącznie. W programie wykłady i występy grup młodzieżowych.

Lwów - widok z wieży ratuszowej (fot. Wikipedia)

Lwów – widok z wieży ratuszowej (fot. Wikipedia)

W środę o godz. 18 odbędzie się wykład Stanisława Srokowskiego, pisarza i publicysty, autora książek „Nienawiść” i „Strach”, na podstawie których powstał scenariusz filmu „Wołyń”. Prelekcja nosi tytuł „Wielkość i dramat Polskich Kresów”.

W czwartek, 16 listopada o godz. 18 zaplanowano wieczór „Młodzież śpiewa lwowskie piosenki”, czyli występ uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Radom – Centrum, Publicznego Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Potworowie oraz IV LO im. T. Chałubińskiego w Radomiu pod kierunkiem pedagogów Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Z kolei w piątek, 17 listopada, o godz. 18 organizatorzy zapraszają na wykład dr. Adama Duszyka, nauczyciela VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu pt. „Józef Haller – Błękitny Generał”. Udział wezmą uczniowie z grupy rekonstrukcji historycznej z VI LO.

kat

Tags

Dodaj komentarz