• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Iluminacja odpalona, bombki pomalowane. Do świąt niedaleko (ZDJĘCIA)

8 grudnia 2018

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Wprawdzie śniegu nie ma, ale atmosfera na pewno udziela się wielu osobom. Tworzą ją nie tylko przygotowania do wigilii i zakupy prezentów dla najbliższych. Centrum Radomia już rozbłysło wielokolorową iluminacją. Radomianie malowali również bombki, które zostaną zlicytowane na cel charytatywny.

 

IMG_3426

 

Ogromna bombka, Mikołaj na motocyklu, miś z prezentami, wielki napis „I love Radom” i oczywiście świetlny tunel – te znane już mieszkańcom elementy świątecznej iluminacji rozbłysły dzisiaj na deptaku. Ale pojawiły się tez nowe – na drzewach wokół placu Corazziego pojawiło się nowe oświetlenie LED. Na radomian, którzy przyszli zobaczyć jak rozbłyska centrum miasta czekały też słodkie niespodzianki.

Bez niespodzianek, ale w serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze spędzili natomiast uczestnicy akcji charytatywnej Przyjaciele Dzieci – Malowanie Bombek. W Łaźni spotkali się parlamentarzyści, samorządowcy, artyści, społecznicy, dziennikarze, sportowcy. Organizatorzy przygotowali dla nich białe bombki, na które znani radomianie przenosili swoje pomysły. Jak zawsze były to oryginalne projekty; wiele osób używało nie tylko farbek i pędzla, ale także innych dodatków.

Bombki zostaną zlicytowane w przyszła sobotę, 15 grudnia, w przerwie koncertu gwiazdkowego Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pieniądze z licytacji trafią na leczenie i rehabilitację trzyletniego Pawełka Krajewskiego, cierpiącego na padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe.

bdb

Fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz