• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Za policyjnym wozem na sygnale, bo kobieta już rodziła

10 lipca 2018

Kobiecie odeszły już wody, a była z mężem dopiero w połowie drogi do szpitala. Na pomoc pospieszyli kozieniccy policjanci, którzy na sygnałach pilotowali drogę będącemu w tarapatach małżeństwu. Zdrowy chłopczyk przyszedł na świat już na porodówce.

 

fot. KWP radom

 

– Wczoraj po godz. 22. do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zadzwonił mężczyzna, prosząc o szybką pomoc, ponieważ podczas jazdy z Dęblina do szpitala w Kozienicach jego żona zaczęła rodzić. Pani Marzenie w czasie drogi odeszły wody, a małżeństwo było dopiero w połowie drogi. Funkcjonariusze natychmiast pospieszyli z pomocą. Policjanci stanęli na wysokości zadania, włączyli światła błyskowe oraz sygnały dźwiękowe, a następnie bezpiecznie eskortowali małżeństwo na porodówkę szpitala – relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Sierż. szt. Cezary Abramczyk i post. Erwin Komisarski pilotowali samochód z rodzącą w profesjonalnej i bezpiecznej eskorcie przez 20 km. Dzięki temu kobieta szybko dotarła do szpitala, od razu trafiła na oddział porodowy, a jej synek przyszedł na świat kilka godzin później.

– Po godz. 3 w nocy szczęśliwy tata, przyjechał do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach i podziękował policjantom za okazaną pomoc. Pan Janusz pokazał też zdjęcia swojego zdrowego synka – dodaje asp. Tarczyńska.

kat

Fot. KWP Radom

Tags

Dodaj komentarz