• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jedni w Grójcu, drudzy w Radomiu. Młodzi mężczyźni wpadli z narkotykami

22 października 2020

Dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe zatrzymali i zabezpieczyli ponad 90 g amfetaminy grójeccy policjanci. Z kolei strażnicy miejscy ujęli w Radomiu trzech młodych ludzi, którzy w parku palili marihuanę oraz posiadali jej zapas.

     

Do pierwszego zatrzymania doszło pod Grójcem. - W nocy mundurowi z grójeckiej patrolówki zauważyli w lesie samochód. W alfie romeo siedziało dwóch mężczyzn. Ponieważ zachowywali się niespokojnie, wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej w odzieży, zarówno jednego jak i drugiego mężczyzny ujawniono woreczki strunowe z amfetaminą. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. U mężczyzn zabezpieczono ponad 90 g amfetaminy - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

25-letni mieszkaniec Prażmowa usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Natomiast 23-letni mieszkaniec gminy Chynów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Grójecki sąd przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego o zastosowanie wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Marihuana w parku

Wczoraj o godzinie 14 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że w parku Kościuszki trzej młodzi mężczyźni prawdopodobnie posiadają i zażywają środki odurzające. - Dyżurny  niezwłocznie skierował w miejsce patrol. Na jego widok młodzi ludzie bezskutecznie próbowali oddalić się w kierunku ulicy Sienkiewicza. Strażnicy ujęli mężczyzn i podczas kontroli u jednego z nich ujawnili szklaną fifkę, w której znajdował się susz roślinny koloru zielono-brunatnego o specyficznym zapachu marihuany oraz dodatkowo torebkę z zapięciem strunowym wypełnioną tym samym suszem, który znajdował się w fifce. 22 latka posiadającego susz roślinny ujęto i doprowadzono na policję - informuje Grzegorz Sambor  ze SM w Radomiu.

kat

Fot. SM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *