• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jubileusz artystyczny ks. Drąga. Setna wystawa na 100-lecie Niepodległości Polski

11 października 2018

Resursa zaprasza dzisiaj, 11 października, o godz. 18 na otwarcie wystawy „Kolorami pisane imię Boga” oraz jubileusz artystyczny ks. kanonika Stanisława Drąga, zorganizowany z okazji setnej wystawy autora na 100-lecie Niepodległości Polski

.

_DSC9143Sz1Qx

 

W programie koncert fortepianowy Tomasza Wróbla, wykład Iwony Stefaniak na temat całokształtu twórczości artystycznej księdza oraz fragment akatystu maryjnego wyśpiewany przez Mariolę Indykę. Ponadto prelekcja Janiny Durki „Mała encyklopedia ikony” oraz projekcja filmu dokumentalnego w reż. Andrzeja Mędrzyckiego „Spotkanie po latach”.

Ks. Stanisław Drąg urodził się 1 września 1941 roku w Kałkowie. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Seminarium Duchowne w Sandomierzu (1960 – 1966). W roku milenijnym przyjął święcenia kapłańskie. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował teologię i historię sztuki ze specjalizacją konserwatora zabytków (1968 – 1972). Od 1954 roku związany jest z Radomiem. Duchowny sprawował posługę kapłańską m.in. w Skrzynnie i w Radomiu – w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia i Św. Królowej Jadwigi na Osiedlu Akademickim. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował w parafii w Grabowie nad Pilicą. Obecnie na emeryturze.
Ks. kanonik twórczością artystyczną zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat. Wśród ogromnej ilości prac jakie wykonał są: rysunki, akwarele, obrazy olejne i niezliczona ilość ikon. Wystawa w Resursie jest setną prezentacją w jego dorobku.

Fot. Materiały prasowe/Reursa

Tags

Dodaj komentarz