• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do PE: Szansa na przebudowanie Unii Europejskiej

24 marca 2019

Adam Bielan, Maria Koc i Zbigniew Kuźmiuk to trójka polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy otwierają listę kandydatów tej partii dp Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. Znalazła się na niej także – jako piąta – obecna posłanka Anna Kwiecień.

 

iin004

 

– Każdy z kandydatów jest dobrym fachowcem w swojej dziedzinie i każdy gwarantuje godne reprezentowanie Polski w Parlamencie Europejskim – zapewniał prezentując kandydatów Marek Suski, szef radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– 26 maja będziemy mieli bardzo ważne wybory dla Unii Europejskiej, Polski i Mazowsza. Dla Unii, bo zdecydujemy o przyszłości i kierunku, w jakim będzie ona szła, m.in. w sprawie polityki migracyjnej. Dla Polski, bo musimy twardo zabiegać o nasze interesy. Nasz kraj jest ważny dla Unii, mamy w niej ważną rolę do odegrania, natomiast dla Mazowsza z uwagi na podział statystyczny. Zrobimy wszystko, aby doprowadzić do końca wydzielenie statystyczne Warszawy – zapewnia Adam Bielan.

Zdaniem obecnego eurodeputowanego i kandydata Zbigniewa Kuźmiuka majowe wybory będą przełomowe. – Jest szansa na poważne przebudowanie Unii Europejskiej i na zmianę charakteru Parlamentu Europejskiego, a w konsekwencji także Komisji Europejskiej. Wokół przedstawicieli PiS w PE zapewne zbudowana będzie silna frakcja eurorealistów i ta grupa – tak sądzę  – będzie miała duży wpływ na to, co w przyszłości będzie robił parlament – uważa Kuźmiuk.

Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 5: 1. Adam Bielan, 2. Maria Koc, 3. Zbigniew Kuźmiuk, 4. Maciej Małecki, 5. Anna Kwiecień, 6. Arkadiusz Czartoryski, 7. Teresa Wargocka, 8. Agnieszka Krzętowska, 9. Rafał Romanowski, 10. Marek Opioła.

k.woj.

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do PE: Szansa na przebudowanie Unii Europejskiej”

  1. RacjonalnyPolak pisze:

    Jako mieszkaniec tego regionu, wybieram Pana Adama Bielana, człowiek dla,którego polityka jest pasją A dobro ojczyzny leży zawsze na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz