Kandydatów wielu

20 lutego 2007

Będą miały w kim wybierać komisje konkursowe, które zdecydują kogo zarekomendować prezydentowi na stanowiska: dyrektora MOSiR i Domu Kultury Borki. Dziś zostały otwarte koperty z dokumentami kandydatów.

MOSiR-em chciało rządzić 7 osób Jak informuje rzeczniczka magistratu Ryszarda Kitowska do konkursu na stanowisko szefa DK Borki zgłosiło się 8 osób, ale jedna nie spełniała wymogów formalnych i nie została zakwalifikowana do udziału w rozmowie, która ostatecznie ma zdecydować o wyborze dyrektora. - Odbędzie się ona w najbliższy piątek - dodaje Kitowska.

Zaproszone do niej osoby to: Donata Jaworska (ze Szczecina), Małgorzata Stanisławska-Kłosiewicz, Anna Rola, Anna Sadal (obie pracują w radomskich placówkach kultury), Urszula Gutkowska, Jerzy Skwarek, Tadeusz Borowiecki oraz Paweł Matracki (był dziennikarzem "Gazety Wyborczej").

O fotel dyrektora MOSiR ubiegało się siedem osób, ale do kolejnego etapu - również ze względów formalnych - nie dopuszczono dwóch. Pozostałe pięć to: Krzysztof Klepacki, Piotr Kalinowski, Krzysztof Witerski, Wojciech Ścibor i Ryszard Pisarek (był już szefem MOSiR-u w latach 90.) - Rozmowy kwalifikacyjne z tymi kandydatami odbędą się 27 lutego - mówi R. Kitowska.