• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kierowca potrącił na pasach 16-latkę. Policja zatrzymała mu prawo jazdy

21 kwietnia 2017

71-kierowca omijał samochodem na przejściu dla pieszych i potrącił 16-latkę. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Policja apeluje o ostrożność szczególnie w pobliżu pasów.

 

policja_wypadek

 

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Wierzbickiej. –  Na jednym pasie ruchu zatrzymało się auto, by ustąpić pierwszeństwa pieszej i wtedy na przejście weszła 16-latka. Natomiast jadąca drugim pasem ruchu  honda, którą kierował 71-latek ze Starachowic n pasów.e zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia, nie zareagował na czekające obok auto i potrącił pieszą. 16-latka została przewieziona do szpitala – relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i teraz policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. – Nie chodzi tylko o naruszenie przepisu, ale o życie człowieka, który jest bezbronny wobec pędzącej maszyny i w takich kategoriach trzeba o tym myśleć – podkreśla Leszczyńska.

Policja apeluje o ostrożność szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. – Takie omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych może skończyć się zdarzeniem bardzo poważnym w skutkach. Tylko chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Dla kierowców, którzy popełniają takie wykroczenia nie ma taryfy ulgowej – zapewnia Justyna Leszczyńska.

kat

 

KMP Radom

Tags

Dodaj komentarz