• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kolejny termin oddania hali. MOSiR chce rozliczyć budowę do końca października

22 stycznia 2019

– Prace na budowie Radomskiego Centrum Sportu będą kontynuowane – zapewnia prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest inwestorem obiektów wznoszonych przy ul. Struga. MOSiR chce rozliczyć dofinansowanie hali z budżetu państwa do końca października.

 

SAM_8070

 

W ubiegłym tygodniu MOSiR wezwał wykonawcę hali sportowo-rekreacyjnej, konsorcjum firm Rosa-Bud S.A i Maxto do powrotu na plac budowy i dokończenie prac. – Przedstawiciele głównego wykonawcy stawili się w ustawowym terminie w naszej siedzibie, gdzie przedstawili optymalne rozwiązanie sytuacji – informuje Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.  Jak dodaje, firmy przygotują specjalistyczną inwentaryzację oraz harmonogram działań. – Prowadzą również działania zmierzające do tego, żeby podwykonawcy dokończyli prace w swoich zakresach. Najważniejsze, że prace wkrótce będą kontynuowane – zaznacza Janduła.

Hala jest wznoszona przy udziale pieniędzy z budżetu państwa. MOSiR już złożył w Ministerstwie Sportu wniosek o przesunięcie terminu rozliczenia hali na 31 października.

Przypomnijmy: terminy oddania hali do użytku przekładano kilkakrotnie, a zaplanowane wcześniej imprezy, w której miały się one odbyć odwoływano i przenoszono do innych miast. Ostatnio na budowie praktycznie nic się nie działo. Od jesieni ubiegłego roku MOSiR zaczął naliczać firmie Rosa-Bud kary finansowe za opóźnienia. Na koniec 2018 roku uzbierało się już ponad 2 mln zł.

kat

Tags

Dodaj komentarz