• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert i zabawa karnawałowa w rytmach bałkańskich. Zaprasza Amfiteatr

6 stycznia 2019

MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę, 19 stycznia, o godz. 20 na koncert i zabawę taneczną w stylu bałkańskim. I zapewnia, ze takiej imprezy karnawałowej jeszcze w Radomiu nie było!Dlaczego? Bo na Bałkanach tańczą wszyscy, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, status społeczny.

 

DJ EMPE

DJ EMPE

 

– Tańczą z okazji świąt, festynów, koncertów i… bez okazji. Tańczą w kole (taniec kolo albo oro) i korowodach, zatem nie przejmujcie się, jeśli nie macie pary i zapamiętywanie kroków nie jest waszą mocną stroną. Jeśli chcecie beztrosko się wyszaleć w karnawale (kiedy, jeśli nie teraz!), dać upust nieskrępowanej radości i ekspresji – nie może was zabraknąć na zabawie karnawałowej z zespołem Bum Bum Orkestar! Po koncercie, do północy,  zabawa taneczna z DJ EMPE – zacheca Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

Bum Bum Orkestar to polska formacja założona w 2014 roku. Zespół wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że Bum Bum Orkestar na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to, co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.

Członkowie: Oliwier Andruszczenko – klarnet; Piotr Krukowski – trąbka; Piotr Janiec – tuba; Mateusz Wachowiak – akordeon; Mateusz Sieradzan – tapan.

Po koncercie Bum Bum Orkestar na parkiet zaprosi DJ EMPE, który na co dzień (czy raczej: co wieczór) prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny, aby dostarczać tam solidnej dawki imprezowego worldbeatu. Specjalnie dla radomian szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty.

Bilety: w przedsprzedaży pojedyncze 30 zł, dla pary – 50 zł, w dniu koncertu odpowiednio – 35 zł i 55 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. W cenie powitalny kieliszek rakiji. Liczba miejsc ograniczona.
Impreza odbędzie się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Fot. Materiały prasowe/MOK „Amfiteatr”

Tags

Dodaj komentarz