• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert w muszli. Włoskie przeboje w wykonaniu Alberto Amati

26 lipca 2019

W niedzielę, 28 lipca, o godz. 17 w muszli w parku Kościuszki odbędzie się koncert z cyklu Lato z Łaźnią. Zabrzmią największe włoskie i światowe przeboje od lat 50. do współczesnych w wykonaniu Alberto Amati.

 

Alberto Amati

Alberto Amati

 

Alberto Amati odkrył zamiłowanie do śpiewu uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu, ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. Alberto brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji Tele San Marino, Video Regione, Rete1 Faenza. Użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił w kilku włoskich produkcjach filmowych.

Przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki, ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić. Muzyka, jaką proponuje, to przeboje włoskie i światowe od lat 50. do współczesnych.

Tags

Dodaj komentarz