• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert z niespodzianką. Zagra Jorgos Skolias & Ajagore „Philia”

22 lutego 2019

Łaźnia zaprasza w sobotę, 23 lutego, o godz. 18 na wyjątkowy koncert w wykonaniu zespołu Jorgos Skolias & Ajagore „Philia”. Artyści, którzy stworzyli projekt, bywali już w Łaźni niejednokrotnie, jednak ten występ ma charakter premierowy i jest prawdziwą niespodzianką.

 

Jorgos Skolias

Jorgos Skolias

 

Jorgos Skolias – polski wokalista greckiego pochodzenia, obdarzony charyzmatyczną barwą głosu. W swojej sztuce poszukuje indywidualnej formuły na jego zastosowanie w muzyce. Traktuje głos jak instrument i jest mistrzem improwizacji. Inspiracją jest dla niego blues, jazz, rock oraz muzyka etniczna od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Samodzielnie opanował technikę śpiewania harmonicznego, nazywanego również gardłowym.

Zawodową działalność rozpoczął w 1982 roku od pracy w jazz rockowej formacji Krzak. Zajmuje się nowymi wizjami muzyki pracując ze Zbigniewem Wegehauptem, zespołami Young Power, Tie Break, Pick Up & Free Cooperation, Osjan, Radosławem Nowakowskim (perkusjonistą zespołu Osjan), Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Knittlem, Arturem Dutkiewiczem, Jarosławem Besterem, Joachimem Menclem, Mino Cinelu, Theo Spassovem, Pawłem Kaczmarczykiem, braćmi Oleś, Antonisem Skoliasem i innymi wybitnymi muzykami.

Swój głos zamieścił na ponad 50 płytach. Jest muzykiem czynnym, poszukującym i poszukiwanym.

Ajagore – polska grupa muzyczna z nurtu jam band, uprawiająca folk, folk rock. Powstała po rozpadzie trójmiejskiej formacji Szela. W 1999 roku zadebiutowali na rynku fonograficznym płytą Ajagore. W 2002 roku zespół formalnie się rozwiązał, aby wrócić na scenę w nowym składzie w 2006 roku. Zespół inspiruje się melodiami i przyśpiewkami ludowymi. To zainteresowanie obejmuje zarówno polski folklor, jak i muzykę różnych rejonów świata. Nie używa jednak ludowych instrumentów, a głównie gitar i perkusji. Skład formacji: Sławomir Kornas – śpiew, gitara basowa; Maciej Kortas – gitara elektryczna; Michał Szczeblewski – perkusja. Formacja współpracowała i współpracuje z czołowymi artystami scen muzycznych, szczególnie znana jest z regularnego grania z Grażyną Łobaszewską.

Koncert odbędzie się przy ul. Żeromskiego 56, wstęp wolny.

Fot. materiały prasowe/Łaźnia

Tags

Dodaj komentarz