• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Konkurs literacki Resursy: „Raport z zagrożonego miasta”

17 kwietnia 2020

Konkurs literacki „Raport z zagrożonego miasta” – w nawiązaniu do tytułu wiersza Zbigniewa Herberta – ogłasza Resursa. Zwycięzców wyłoni jury i czytelnicy. Na wysłanie prac mamy czas do 8 maja, finał zaplanowano na 10 maja.

 

Resursa zaprasza do udziału w konkursie

Resursa zaprasza do udziału w konkursie

 

– W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, kiedy większość z nas skazana jest na przebywanie w domu i – niejako – na życie w wirtualnym świecie, w oczywisty sposób zmienia się sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość a także (nawet nieodległą) przeszłość. Czas kwarantanny może też być okresem intensywnych refleksji i – do czego zachęcamy – twórczości, także literackiej – wyjaśnia dyrektor Resursy Renata Metzger. Zachęca radomian do sięgnięcia po pióro i do próby zmierzenia się z tematem – parafrazą tytułu wiersza Zbigniewa Herberta „Raport z oblężonego Miasta”:”piszę tak jak potrafię w rytmie nieskończonych tygodni/ (…) unikam komentarzy/ emocje trzymam w karbach/ piszę o faktach/ podobno tylko one cenione są na obcych rynkach”.

Organizatorzy czekają na krótkie formy prozatorskie, takie jak: obrazek, nowela, opowiadanie, felieton, mini-esej, w języku polskim, zawierające historie życia w czasie pandemii, odwołujące się do zmian wymuszonych pandemią. Konkurs odbywać się będzie na Facebooku i stronie internetowej Resursy.

Prace oceni jury: Marcin Kępa i Elwira Dzikowska z Resursy oraz dyrektor Wydziału Kultury UM Sebastian Równy. Przewidziane są trzy nagrody: I nagrodę e-booki o wartości maksymalnie 150 zł., II nagrodę e-booki o wartości maksymalnie 100 zł i III nagrodę e-booki o wartości 50 zł.  Swojego zwycięzcę będą mogli wyłonić czytelnicy (największa ilość polubień na FB) i on też dostanie e-booki  o wartości 150 zł. Zwycięzcy sami wybiorą elektroniczne książki, które będą chcieli otrzymać.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie i FB Resursy. Prace trzeba przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zgloszenia@resursa.radom.pl.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz