• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”. Niosą pomoc i dobro innym

16 kwietnia 2019

Już po raz dwudziesty rozstrzygnięto w Radomiu Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Promuje on aktywnych młodych ludzi, którzy bezinteresownie angażują się w pracę na rzecz innych: opiekują się osobami starszymi, niepełnosprawnymi, pomagają w lekcjach młodszym kolegom.

 

osemka

 

– To dla nas wszystkich wielki powód do dumy, że w Radomiu jest tylu młodych ludzi z pięknym sercem, pracowitymi rękoma i głowami pełnymi pomysłów. Jestem przekonany, że to dobro, które dają innym, kiedyś do nich wróci – mówił podczas uroczystej, konkursowej gali wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Tradycyjnie kapituła przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Małą „Ósemeczkę” tworzą uczniowie szkół podstawowych: Wiktoria Kucharska (PSP nr 33 w Radomiu), Wiktoria Figarska (PSP nr 33 w Radomiu), Aleksandra Pawęska (PSP nr 34 w Radomiu), Maria Senderowska (PSP nr 33 w Radomiu), Sara Sosnowska (PSP nr 34 w Radomiu), Wiktoria Kobylańska (PSP nr 34 w Radomiu), Maja Gałek (PSP nr 34 w Radomiu) oraz Marta Pudzianowska (PSP nr 6 w Radomiu.

Z kolei w „Dużej Ósemce” znaleźli się: Maria Skalińska (PSP w Solcu nad Wisłą), Julia Wróbel (I LO w Radomiu), Rafał Kozłowski (II LO w Radomiu), Wiktoria Kropidłowska (XI LO w Radomiu), Julia Wojciechowska (V LO w Radomiu), Oliwia Walczak (PSP w Bieniędzicach), Wiktoria Molendowska (ZSE w Radomiu) oraz Mikołaj Zawadzki (PSP nr 33 w Radomiu).

Decyzją kapituły konkursu na etapie ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych Radom reprezentować będzie Marysia Skalińska. – Pomagam dziewczynkom nadrabiać zaległości w lekcjach, które nabyły przez bardzo długą nieobecność w szkole przez chorobę. To sprawia, że integruję się też z innymi ludźmi, staję się otwarta na niesienie dobra innym – mówiła po odebraniu nagrody Marysia Skalińska. Jej wolontariat ma swoje początki w Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Wtedy do mojej parafii przyjechali pielgrzymi z Ukrainy. Zainteresowałam się tym, pomagałam w organizacji festynu dla całej społeczności parafialnej, przygotowywanie tańców integracyjnych, no i jakoś tak zostałam w wolontariacie – wyjaśniała laureatka.

Konkurs zorganizowało we współpracy z władzami miasta Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka.

kat

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz