• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kontrole WITD. „Stonoga” ważyła o ponad 10 ton za dużo

29 lipca 2020

O 10,3 t za dużo ważył zespół pojazdów przewożący narzędzia w dwóch kontenerach. Ciężarówkę powodującą powstawanie kolein w nawierzchni jezdni wycofali z ruchu funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ul. Młodzianowskiej.

 

itd

 

Transport narzędzi jadący do jednej z radomskich hurtowni został zatrzymany do kontroli przez oznakowany patrol ITD na ul. Młodzianowskiej w Radomiu dzisiaj rano. Zestaw składający się z ciągnika siodłowego oraz dwóch połączonych ze sobą kontenerów zważono w punkcie przy ul. NSZZ Solidarność. „Stonoga” z ładunkiem ważyła 50,3 t zamiast przepisowych 40. Za duży tonaż spowodował również przekroczenie dopuszczalnych nacisków ostatnich trzech osi zestawu na drogę. To z kolei przyczynia się do powstawania kolein i spękań w nawierzchniach dróg.

Nieprawidłowy transport wstrzymano. Nadmiar przewożonych narzędzi został przeładowany na inny pojazd po zakończonej kontroli ITD. Kierowcę ukarano mandatem. Wobec krajowego przewoźnika wszczęte zostanie postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grożą kary w łącznej wysokości 26 tys. 150 zł.

Źródło: WITD Radom

Tags

Dodaj komentarz