• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koperty z ofertami otwarte. Drugi odcinek trasy N-S chcą budować dwie firmy

22 lipca 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył koperty w przetargu na budowę drugiego odcinka trasy N-S od osiedla Południe do ul. Młodzianowskiej. Wykonaniem tego zadania zainteresowane są dwie firmy: Strabag, który proponuje kwotę 26 mln 428 tys. zł oraz konsorcjum Inżynieria Rzeszów i Budromost, którego oferta opiewa na 26 mln 815 tys zł.

 

Pierwszy odcinek trasy jest gotowy

Pierwszy odcinek trasy jest gotowy

 

Teraz MZDiK będzie sprawdzał oferty pod względem formalnym. „Chcemy by nowy, 1,5-kilometrowy odcinek trasy N-S był gotowy we wrześniu 2021 roku” – napisał na Facebooku wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nowy odcinek trasy połączy ulicę Czarnoleską z Żakowicką. Szerokość drogi to 7 m. Znajdować się na niej będą dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę. Zakres planowanych prac jest rozległy. Obejmuje on wykonanie oświetlenia, kanalizacji, odwodnienia oraz zjazdów. W kilku miejscach powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Trasa N-S będzie się łączyła z ulicą Żakowicką w pobliżu węzła na ul. Młodzianowskiej. U zbiegu trasy z Wjazdową powstanie natomiast dwupasmowe rondo.

Przypomnijmy: pierwszym, śródmiejskim odcinkiem trasy od ronda Mikołajczyka do Żeromskiego kierowcy mogą już jeździć; wjazd na wiadukty będzie tu możliwy z końcem października.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz