• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Miasto wprowadza ulgi dla przedsiębiorców

25 marca 2020

Umorzenie płatności lokalnych podatków i czynszów – to podstawa skierowanego do radomskich przedsiębiorców pakietu „Bezpieczne miejsca pracy”. Ma on oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

 

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

– Zgodnie z zapowiedzią przygotowaliśmy rozwiązania, które mają pomóc radomskim firmom przetrwać ten trudny dla nich czas i uchronić istniejące miejsca pracy. Oczywiście nasze propozycje mogą odnosić się wyłącznie do takich obszarów, które pozostają w kompetencjach samorządu. Na pewno większe pole do działania ma tu rząd, ale my jako samorząd, w miarę naszych możliwości, chcemy tworzyć warunki, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki epidemii – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Procedura ubiegania się o pomoc będzie maksymalnie uproszona i odbywała się na indywidualny wniosek przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa.  Wsparcie podatników ma charakter pomocy publicznej (de minimis). – Chcemy żeby nasze działania ułatwiły funkcjonowanie firm w tym bardzo trudnym czasie. To na czym się skupiamy to podatek od nieruchomości i czynsz najmu za lokale, które są w zasobie gminy – podkreśla Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia.

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje:

1. Umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu na indywidualny wniosek przedsiębiorcy.

– Umorzenie podatku (wyłącznie za 2020 rok) – dla podatników, posiadających zaległości podatkowe wobec gminy za 2020 rok.

2. Odroczenie/umorzenie płatności czynszu najmu lokali, w których gmina jest właścicielem:

– Odroczenie płatności czynszu na okres 3 miesięcy.

– Umorzenie czynszu najmu lokalu.

3. Odroczenie płatności za wodę.

Wszelkie informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej pod numerem telefonu(48 36 20 866.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz