• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Korowód studentów przejdzie przez miasto. Będą utrudnienia w ruchu

23 maja 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem korowodu z okazji Wiosny Studenckiej, dzisiaj, 23 maja, w godz. około 14-16 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej (od osiedla Akademickiego do Śródmieścia).

 

Fot. archiwum

Fot. archiwum

 

Korowód rozpocznie się o godz. 14 na osiedlu Akademickim, w okolicach hotelu asystenckiego i akademików. Trasa przemarszu będzie przebiegała ulicami Akademicką, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Żeromskiego, Malczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Chrobrego i Mierzejewskiego. Uwaga! Odcinkiem ulicy Żeromskiego od 25 Czerwca do Traugutta nie będą mogły jechać pojazdy uczestniczące w korowodzie (ten fragment trasy będzie dostępny tylko dla pieszych uczestników imprezy). Samochody pojadą wtedy trasą okrężną, która została dla nich wyznaczona dalej ulicą 25 Czerwca, a następnie Sienkiewicza, Piłsudskiego i Traugutta.

Organizatorem korowodu jest Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

MZDiK apeluje do kierowców o omijanie w miarę możliwości wyżej wymienionych ulic w podanych godzinach. Z powodu przemarszu mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (dotyczy to wszystkich linii oprócz 20 i 22). Uwaga! Największe odstępstwa (nawet kilkunastominutowe) mogą występować po godz. 14 na liniach jadących w kierunku centrum miasta z osiedla Akademickiego (7, 11, 13, 21, 23 i 24), a także z osiedla XV-lecia (3, 6 i 16).

W przypadku ulewnych opadów deszczu organizatorzy imprezy mogą zdecydować o skróceniu trasy przemarszu lub nawet o odwołaniu korowodu.

Tags

Jedna odpowiedź do “Korowód studentów przejdzie przez miasto. Będą utrudnienia w ruchu”

  1. Patrycja pisze:

    Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będzie więcej osób niż ostatnio!

Dodaj komentarz