• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kradli w drogerii perfumy. Zdradził ich monitoring w sklepie

23 maja 2019

Od tygodnia kradli w drogerii perfumy. Łączna suma strat sklepu to niemal 8 tys. zł. Zostali zatrzymani przez kozienickich policjantów i usłyszeli już zarzuty. Teraz jednemu grozi do pięciu, a drugiemu do 10 lat więzienia.

SAM_2967

 

–  Policjanci otrzymali informację od pracownika drogerii w Kozienicach o kradzieżach perfum. Jeden z mężczyzn w celu utrzymania swojego łupu popchnął ekspedientkę i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, aby ustalić sprawców na miejscu zdarzenia przejrzeli zapisy z monitoringu. Znając rysopisy podejrzanych rozpoczęli poszukiwania. Jeden z policjantów przebywając na urlopie na jednej z ulic w Kozienicach zauważył podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Odpowiadał on rysopisowi, który zarejestrował monitoring. Okazało się, że to 36-letni mężczyzna przebywający od niedawna w Kozienicach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzień później został zatrzymany kolejny podejrzany, który wspólnie z kolegą zajmował się tym procederem. 35-latek z Kozienic podczas zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki, on również trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Obaj przyznali się do stawianych zarzutów. Łączna suma strat to niemal 8 tys. zł. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności natomiast za kradzież rozbójniczą do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags

Dodaj komentarz