• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kto dostanie Radomską Nagrodę Kulturalną za 2017 rok?

16 maja 2018

Do końca maja Łaźnia przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok. Przyznaje ją, jak co roku, prezydent miasta. Wręczenie zaplanowano na koniec czerwca.

 

Laureat nagrody za 2016 rok Czesław Pióro

Laureat nagrody za 2016 rok Czesław Pióro

 

Celem Radomskiej Nagrody Kulturalnej jest eksponowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych z życia miasta i docenianie tych, które w największym stopniu promują Radom, przede wszystkim na forum ogólnopolskim.

Nagroda przyznawana jest twórcom, autorom lub organizatorom największego wydarzenia kulturalnego minionego roku (w danym roku nagroda jest wręczana za rok poprzedni) lub animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek Radomia i przyczyniają się do utrzymania jego pozycji na mapie kulturalnej kraju.
Wydarzenia brane pod uwagę muszą albo odbywać się w Radomiu, albo być związane z Radomiem (np. poprzez osobę autora).

Kandydatów do Radomskiej Nagrody Kulturalnej mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani, na formularzu (do pobrania na przykład za pośrednictwem strony laznia-radom.pl – w aktualności dotyczącej tegorocznej edycji RNK) na adres: „Łaźnia” Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom lub elektronicznie (chodzi tu o skany wypełnionych formularzy z kompletem podpisów): poczta@laznia-radom.pl.

Nagrodę za 2016 rok otrzymał Czesław Pióro, popularyzator muzyki ludowej, organizator Zawirowań Radomskich.

 

Tags

Dodaj komentarz