• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kto patronem trasy NS? Jan Olszewski czy Andrzej Wajda?

26 lutego 2019

Jan Olszewski, czy Andrzej Wajda? Który z nich zostanie patronem budowanej trasy NS? Radni Prawa i Sprawiedliwości optują za zmarłym niedawno byłym premierem, natomiast Radomianie dla Demokracji chcą, by arteria nosiła imię wybitnego reżysera.

Trasa jest w budowie

Trasa jest w budowie

Radni PiS poinformowali wczoraj, że będą zabiegać, by pierwszy odcinek trasy NS nosił imię Jana Olszewskiego. Wprawdzie nie złożyli jeszcze formalnego wniosku, ale planują to zrobić. Już wcześniej formalnie o patronat nad trasą dla Andrzeja Wajdy wystąpili Radomianie dla Demokracji.
- Przepisy mówią, że, aby nadać imię ulicy jej budowa musi się zakończyć. Prace jeszcze trwają, poczekajmy - odpowiada wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.
Decyzja w tej sprawie będzie należała do rady miejskiej, ale radni na razie uważają, że z postanowieniami należy poczekać. - Na takie decyzje mamy jeszcze czas. Ja uważam, że im niej polityków w nazwach ulic tym lepiej. Każdy polityk ma swoich zwolenników i przeciwników, a to zawsze budzi kontrowersje - uważa Kazimierz Woźniak (Radomian Razem).
Przypomnijmy: pierwszy odcinek trasy N-S biegnie od ronda Mikołajczyka przy dworcu PKS wzdłuż torów do ulicy Żeromskiego. Zgodnie z planem nowa droga powinna być gotowa w połowie tego roku.
bdb
Tags