• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. Firma z Wrocławia zaprojektuje i wydłuży pas startowy

21 maja 2019

Max Bögl Polska z Wrocławia opracuje dokumentację projektową i przebuduje oraz wydłuży drogę startową na lotnisku w Radomiu. Firma wygrała przetarg ogłoszony przez PPL, dostanie za swoją pracę 146,7 mln zł.

 

P1230497

Premier Morawiecki na lotnisku w Radomiu (w tle baner z wizualizacją terminala)

 

Jak informuje Piotr Rudzki, rzecznik PPL, była to najniższa z zaproponowanych kwot. W przetargu wystartowały również Budimex, który oczekiwał 154,9 mln zł, Strabag, który zażądał 164,6 mln zł oraz Konsorcjum Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus, który wycenił pracę na 169,1 mln zł.

– Oferta Max Bögl Polska spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jedynym przyjętym kryterium oceny ofert była cena – wyjaśnia rzecznik.

Droga kołowania będzie wydłużona o 500 m, tak by mogły z niego startować i lądować na nim duże samoloty.

Wykonawca, po podpisaniu umowy z PPL, będzie mógł rozpocząć prace budowlane już w połowie czerwca br. Termin zakończenia prac przewidywany jest na połowę sierpnia 2020 roku.

Na lotnisku w Radomiu trwają już prace rozbiórkowe przy budynku terminala, ich zakończenie zaplanowane jest na początek czerwca.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz